Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/teknolojitek.com/httpdocs/wp-content/plugins/frontend_builder/frontend_builder_class.php on line 582
Bilinmeyen Galaxy S4 Özellikleri | Teknolojitek.com

Teknolojitek.com

Bilinmeyen Galaxy S4 Özellikleri

Samsung Galaxy S4 sahipleri yada Galaxy S4 almak isteyenler için S4′ün bilinmeyen ve gizli 10 özelliğinden bahsedeceğiz. Bu 10 tane özellik telefonun piri olanlar için bilinse de bilmeyenler için açıklama görevini üstleniyoruz. İşte Galaxy S4 hakkında bilmediğiniz 10 özellik. Yazımızda!

Samsung şirketi tarafından açıklanan ve kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir yazıdır.

s4

İşte Samsung Galaxy S4′ün Bilinmeyen 10 Özelliği

1-) İki parmağınızla aşağıya doğru kaydırma yaparak Hızlı ayarlar paneline ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım nasıl mı gerçekleşir. Şimdi durum çubuğunda iken iki parmağınız ile aşağıya doğru yaptığınız kaydırma hareketi yapın. Daha sonra dokunun ve ayarlara erişmek için basılı tutun.Bir simgeye uzun dokunarak farklı bir yere sürükleyebilirsiniz.

s4 özellik

2-) Samsung Galaxy S4‘de varolan televizyon kumandası özelliğine hızlı erişebilmek için bildirim paneli ekleyebilirsiniz.Nasıl mı ekliyeceksiniz? Uygulama ekranına girin ve karşınızdaki  WachOn ayarlarına girerek hızlı erişim paneli oluşturabilirsiniz.

s4 özellik2

 

3-) Numara engelleme özelliğiyle istemediğiniz numaralardan gelen aramaları engelleyebilir yada diğer bildirimlerin zil sesini engelleyebilirsiniz. Bu modu aktif etmek için Ayarlar menüsünden Cihaz bölümüne girerek Engelleme Modunu kullanabilirsiniz.

s4 özellik4

4-) Telefonunuza veri kaydedeceğiniz zaman Wi-Fi zaman ayarlama yapabilir, veri kaydedildikten sonra Wi-Fi’yi otomatik olarak kapatabilirsiniz.Bu özelliği yapabilmek için Ayarlar menüsünden Bağlantılar bölümüne girin ve Wi-Fi deyin. Gelişmiş bölümünden de Wi-Fi Timer kısmından süreyi ayarlayabilirsiniz.Çok güzel bir özellik, işlevsel olarak kullanılabilecek bir uygulama şekli.

 

s4 özellik5

 

5-) Çoklu görev ve benzeri özellikler için uygulamaların üstüne klavye özelliği ekleyebilirsiniz.Bunu yapabilmek için Klavye aktif halde olmak zorunda.Klavye aktifken,boşluk çubuğunun solunda yer alan ayarlar simgesini tıklayın ve klavye simgesini seçin.

s4 özellik3

 

6-) Telefonla konuşurken duyma zorluğu çeken kullanıcılar için yapılmış bir özellikle karşınızdayız.Uyum ses fonksiyonu sayesinde duyma zorluğu çekenler için Galaxy S4 ses kalitesini arttırabilirsiniz.Bu özelliği aktif hale getirebilmek için Ayarlar menüsünden Cihaz kategorisine giriyoruz ve Ses bölümüne giriyoruz.Karşınıza çıkan ekranda Uyum Ses Özelliğini Aktif yaparak bu özelliği kullanabilirsiniz.

s4 özellik6

7-) In-çağrı ses de arama deneyimini geliştirmek için optimize edilebilir.Bunu yapabilmek için Ayarlar menüsünden Cihaz kategorisine giriyoruz ve Arama bölümünden ayarlama yapıyoruz.

s4 özellik7

 

8 -) Galaxy S4’ünüzde video izlerken de bazı gizli özellikler var. Mesela pinch-to-zoom özelliğini video izlerken cihazı yanlardan sıkıştırdığınız zaman yakınlaştırmanın yanısıra ses ayarlarını da görebileceğiniz barlar ortaya çıkacak.Bunu yapabilmek için ekranın sol ve sağ tarafına dokunurak ekranı sıkıştırdıkça ayarlama yapabileceğiniz bar ortaya çıkıyor.

s4 özellik8

 

9-) Daha hızlı fotoğraf ve video çekebilmek için kilit ekranından kamera bölümüne hızlıca ulaşabilmek içinde gizli bir özellik var.Bu özelliği aktif etmek için yine Ayarlar menüsünden Cihaz bölümüne giriyoruz ve Kilit Ekranından Kilit Ekranı Widgeti seçerek erişebilirsiniz.

s4 özellik9

10-) Kilit ekranı mesajı özel yazı tipleri ve renkler ile kişiselleştirilebilir. ( Nasıl: Ayarlar> Cihaz> Kilit ekranı> Kilit ekranı widget> Düzenle kişisel bilgiler; ekran desen veya PIN kilidi ile korunmaktadır diyor ise kilit ekranı mesajına dokunun ve tutun ve daha sonra ekrandan aşağıya doğru sürükleyin )

s4 özellik10

 


Soru Sor!

Sorunuzun cevabı en kısa zamanda Soru Cevap kategorimizde yayımlanacaktır.
İlginiz için teşekkürler!

Yorum Yaz

Buy MalegraFXT online Buy Dostinex online Buy Diflucan online