Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/teknolojitek.com/httpdocs/wp-content/plugins/frontend_builder/frontend_builder_class.php on line 582
Windows 8 de Dosya Gizleme | Teknolojitek.com

Teknolojitek.com

Windows 8 de Klasör ve Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

Windows 8′de klasör ve dosyalar nasıl gizlenir?

Cevabı Yazımızda!

Windows 8 de Gizli Dosyaları Görüntüleme

 

Windows 8 de bir takım özelleştirmeler yapmak için gizli dosyalara erişmek gerekebiliyor. Tabii bazen de size ait olan verileri gizlemek isteyebilirsiniz. Windows 8 ile beraber Windows Explorer’ın tasarımı değişti. Yeni tasarımı Microsoft Office 2010 programından hatırlayabilirsiniz. İsmi Ribbon. Böylece çoğu ayara daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Bu basit rehber eşliğinde verilerin gizlenmesiyle ilgili bilgiler vereceğiz.

windows-explorer

 

1. Görev çubuğundaki Explorer simgesine tıklayarak Windows Gezgini’ni açın. Alternatif olarak Win + E tuş kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

windows-explorer1

 2. Açılan pencerede “View” sekmesine geçin.

windows-explorer-hide

3. Göster / gizle bölümünde “Hidden items” bölümünü işaretleyin. Böylece gizli öğelerin gösterilmesini sağlayacaksınız. Ayrıca tüm dosya uzantılarını ortaya çıkarmak istiyorsanız “File name extensions” bölümünü işaretlemelisiniz.

windows8-dosya-gizle

4. Daha gelişmiş ayarlar için “Options” simgesine tıklayın ve “Change folder and search options” alanına girin.

windows8-folder

5. Bu adımdaki arayüz önceki Windows sürümleriyle büyük oranda benzerlik taşıyor. “View” sekmesine geçerek tüm klasör ve dosya gizleme ayarlarına erişebilirsiniz. Karşınıza yine önceki Windows sürümleriyle benzer seçenekler çıkacak. Örneğin gizli sistem dosyalarına erişmeniz gerekiyorsa “Hide protected operating system files” alanındaki işareti kaldırmalısınız.

windows-8-hide


Yorum Yaz

Buy MalegraFXT online Buy Dostinex online Buy Diflucan online